Książki do pokochania

Dwie książki, które powinny znaleźć się w każdej biblioteczce. Poruszają serducha, zarówno te małe, jak i duże. Do czytania i do kochania.
http://www.lisiamama.pl/2016/10/ksiazki-do-pokochania.html

Obie książeczki świetnie sprawdziły się w trudnych momentach życia – narodziny młodszego rodzeństwa, czy pójście do przedszkola. Utwierdzają dzieci, że rodzice kochają je przez cały czas, nawet jeśli nie ma ich w tym momencie blisko.

Uśmiech dla żabki

 

Historia o małej żabce, która tęskniła za mamą. Mama żabki musiała iść do pracy, jednak wyczuła smutek u córeczki i przesłała jej uśmiech. Uśmiech wędrował od jednego zwierzaka do drugiego, aż w końcu trafił do małej żabki. Uśmiechał się cały las i my uśmiechamy się podczas czytania.
Książeczce przypisuje olbrzymią zmianę w nastawieniu synka do przedszkola. Początek adaptacji był dość trudny, wystarczył jednak weekend z żabką, a w poniedziałek rano Ignaś szczęśliwie wędrował do przedszkola. Przypomniałam mu przed wejściem do sali o żabim uśmiechu i pierwszy raz pożegnał się ze mną bez płaczu i radośnie dołączył do dzieci. 
Ilustracje pokochałam od pierwszego wejrzenia. Cudne, prawda?

„Uśmiech dla żabki” Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

Wydawnictwo EZOP 

Miłość

Mały Archibald pyta się mamy, czy będzie go kochać całe życie. Mama wylicza momenty, w których kocha swojego synka. Kocha go odkąd się znają, a nawet dłużej. Kocha kiedy on to widzi, i kiedy nie widzi. Kocha kiedy jest blisko, i kiedy blisko jest awantura. Kocha, kiedy synek o niej pamięta, i kiedy zapomina.
Cieszę się, że na nią trafiłam. A w sumie poleciła nam ją przyjaciółka. Książka o miłości, którą powinno czytać się codziennie przed snem. Lektura, która przyda się nie tylko naszym dzieciom, ale i nam, rodzicom. 
Gdy pierwszy raz czytałam ją na głos, to się wzruszyłam. Wzruszam się w sumie za każdym razem, gdy ją czytam. Mogłoby się wydawać, że jest banalna, lecz wcale nie! Porównania są świetnie dobrane: Kocham cię kiedy jesteś najładniejszy, i kiedy widzę to tylko ja. Kocham cię kiedy odnosisz sukces, i kiedy jeszcze wszystko przed tobą. Piękna opowieść o miłości.
„Miłość” Astrid Desbordes
Wydawnictwo Entliczek