Recenzja: 'Super tata' oraz 'Już jadę' – czyli seria A kuku!, Herve Tullet

Wpadły w moje oko podczas wizyty w bibliotece. Nietypowy kształt, wyraźnie zaznaczone strony i przyjemne ilustracje. No i autor, Herve Tullet, o którym słyszałam wiele dobrego, a nie miałam jeszcze okazji przetestować jego książeczek.

http://www.lisiamama.pl/2015/12/recenzja-super-tata-oraz-juz-jade-czyli.html

Ignaś przegląda książeczki jak zaczarowany, schodkowy układ kartek jest wygodny już dla najmłodszych czytelników, wydaje mi się że roczne dziecko świetnie sobie z nimi poradzi. W książeczkach nie ma za wiele tekstu, są za to bajecznie kolorowe ilustracje. Dzięki czemu przeglądając wspólnie z maluchem książki za każdym razem możemy wymyślać nieco inny wariant opowieści.

’Super tata' to historyjka o tacie, który spełnia marzenia swojej rodziny, obdarowując ją prezentami: poczynając od napoju ze słomką, aż po bajeczny zamek!

’Już jadę' to opowieść o małym, czerwonym autku, które pokonuje trudną drogę, by wreszcie dotrzeć do celu.

Ku mojemu zdziwieniu, mój mały fan motoryzacji pokochał pozycję o 'Super tacie' i to właśnie ją przegląda z wielkim zapałem. Autko w tym wypadku jest dla niego dużo mniej ciekawsze, choć może do tej historii musi jeszcze trochę podrosnąć.

Książeczki ukazały się we wrześniu tego roku, także pewnie jeszcze sporo maluchów nie miało okazji ich czytać, dzięki czemu będą świetnym pomysłem na świąteczny prezent!

W serii 4x A kuku! można dostać jeszcze dwie pozycje: 'Ufo kuku' oraz 'Duży czy mały'.

Wydawnictwo: Babaryba
Autor: Herve Tullet
Cena na okładce: 26,90zł