Recenzja: gryzaki dla niemowlaka

Rodzica ząbkującego malucha można rozpoznać na kilometr – nieprzytomny wyraz twarzy, podpuchnięte oczy, zaśliniona bluzka. W wózku płaczący dzidziek z rumieńcami na buzi, obślinionym ubrankiem i cieknącym wodospadem śliny.
Co przyda się obojgu i sprawi, że czas ząbkowania choć trochę będzie przyjemniejszy?

Oczywiście gryzaki! Maluch może tak na prawdę gryźć wszystko co popadnie – zabawki, elementy wózka, twoje palce, ale nie ma to jak schłodzony gryzak! Nieraz miałam sytuację, gdy po chwili tarmoszenia w buzi ze schłodzonego, gryzak zrobił się momentalnie rozgrzany.

Gryzak momentalnie przynosi ulgę swędzącym i rozgrzanym dziąsłom, a gryzienie przyspiesza proces wychodzenia nowych ząbków.

My posiadamy wiele różnych gryzaków, jednak dwa z nich Ignasiowi zasmakowały najbardziej.

1) Gryzak chłodzący Disney z Kubusiem Puchatkiem

 

Prezent od cioci Marioli, a zarazem ulubiona zabawka do gryzienia. Ma dużą powierzchnię, która się schładza, dzięki czemu przynosi natychmiastową ulgę całym dziąsłom.
Idealny na pierwsze ząbki.

2) MAM BABY gryzak dla niemowląt MAM Mini Cooler

 

Bardzo lekki, dzięki czemu Ignasiek nie ma problemu z trzymaniem go samodzielnie w rączce. Gryzak ma wygodny uchwyt, za który łapią już 2-3 miesięczne brzdące.
Wydaje mi się, że sprawdzi się idealnie w momencie wychodzenia zębów trzonowych.
Co ciekawe, do gryzaka dołączona jest smycz – genialny pomysł! Taki gryzak można zabierać ze sobą na spacer bez obaw, że wypadnie nam z wózka.

 Na razie kompletnie nie sprawdziły się u nas gryzaki twarde. Oczywiście Ignaś lubi je jeść (tak jak większość rzeczy obecnie…), ale nic tak nie przynosi ulgi jak silikonowe gryzaki, które można schłodzić w lodówce.

Koleżanki polecają mi maści znieczulające dla maluchów. Jakoś nie mam do nich przekonania – wydaje mi się, że spowodują tylko, że niemowlak przestanie gryźć, przez co ząbki będą wychodzić jeszcze dłużej. Podobno są bezpieczne, ale mnie do takich rzeczy nie ciągnie.
 Macie swoje zdanie na temat maści na ząbkowanie? 

Pozostałe gryzaki