WARSZTATY: Akademia Mama Pyta i Rodzice Malucha, Gdańsk.

Z niecierpliwością oczekiwałam kolejnej edycji Akademii Mama Pyta i Rodzice Malucha. Ostatnio bardzo mi się podobało. Tym razem też się nie zawiedliśmy!Jako pierwsze tym razem zorganizowano spotkanie dla rodziców dzieci w wieku 1-3 lata Akademia Rodzice Malucha.


http://rodzicemalucha.pl/warsztaty-i-konferencje/akademia-rodzicemalucha-pl-w-gdansku-2

Pamiętam, że na ostatniej edycji byłam dość wysoko w ciąży i w takich popołudniowych godzinach nie czułam się już zbyt dobrze. Tym razem odwiedziłam Akademię już ze szkrabem na rękach. Przyznam szczerze, że bardzo mi się podobało a poruszane tematy były dla mnie bardzo ciekawe. 

Najbardziej spodobał mi się wykład dwóch pań logopedek (czy jest takie słowo?:) o stymulowaniu rozwoju mowy. Oprócz tego wysłuchałam wykładów o tym, że dialog jest lepszą alternatywą niż kara, Agnieska Stein mówiła o byciu dobrym rodzicem a Paweł Zawitkowski o opiece i pielęgnacji małego dziecka.
Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych przegapiłam dwa wykłady, choć zakładam, że były równie ciekawe jak pozostałe: o szczepieniach i o tym, jaką przyszłość wyobrażamy sobie dla naszego dziecka.
W przerwie między wykładami miałam możliwość podszkolić się z wiązania chusty i przyznam szczerze, że wcześniej robiłam mnóstwo błędów. Jednak nie ma to jak profesjonalne doradzctwo! Tak miałam zawiązanego synka, że kompletnie nie czułam jego ciężru, mimo, że to już 7kg szczęścia 🙂


Jako pamiątkę ze spotkania każdy rodzic otrzymał standardową siatkę z ulotkami oraz ślicznie wykonaną teczkę maluszka. 
 


Kolejnego dnia wzięliśmy udział w Akademii Mama Pyta zorganizowanej dla kobiet w ciąży i młodych rodziców.

http://mamapyta.pl/warsztaty-i-konferencje/akademia-mamapyta-pl-w-gdansku-3

W tym wypadku  część tematów była dla mnie nieaktualna (dieta przyszłej mamy i przygotowanie do porodu), a część powtarzała się z dnia poprzedniego (szczepienia, dialog zamiast kar oraz P. Zawitkowski). Wydaje mi się, że wystarczyłoby wybrać się tylko na jedno spotkanie. Jednak ja bardzo lubię spotykać się z innymi mamami i wcale nie żałuję swojego udziału w tych warsztatach.

Wydaje mi się, że takie spotkania to idealne miejsce do rozmów ze specjalistami. Przy okazji możemy poznać sporo rodziców ze szkrabami w wieku naszych dzieci. Warto, warto i jeszcze raz warto się wybrać. Czychajcie na spotkania w Waszych miastach 🙂