Mata do zabawy „Królestwo zwierząt” Canpol babies

Co jakiś czas organizuję dla Was konkursy, w których możecie wygrać świetne nagrody od Canpol babies. Tym razem jednak będzie zmiana i to szpak będzie drapał bociana! 
Zapraszam na recenzję najnowszej maty od Canpol babies „Królestwo zwierząt”. 
http://www.lisiamama.pl/2016/07/mata-do-zabawy-krolestwo-zwierzat.html

Małego testera jeszcze nie ma na świecie, jednak sprawne oko Lisiej Mamy potrafi dostrzec plusy i minusy maty, a dodatkowo szalony dwulatek miał olbrzymią radość z otwierania tak wielkiej paczki! Karton oczywiście do tej pory służy nam za świetne schronienie dla Ignasia. Wiadomo, karton to najlepsza część każdej zabawki!

Mata do zabawy „Królestwo zwierząt”

Jednak przejdźmy do rzeczy, bowiem w kartonie czekała na nas mata do zabawy (TU opis producenta), zapakowana w zgrabny pokrowiec. W środku były dwa połączone ze sobą pałąki z przyczepionymi zabawkami oraz potężna mata (156 x 83 cm), którą można dowolnie składać.
1) dla najnaja
Matę składamy na pół, dzięki czemu robi się bardzo mięciutka. Kolory są w miarę stonowane, jest biedronka z odstającymi czułkami i ptaszek ze sterczącymi metkami. Można podpiąć pałąki z których zwisają zabawki: pluszowa biedronka, pluszowy kwiatek, grzechotka, 3 kwiatki na kółku i plastikowa gwiazdka do podgryzania.
Żółty materiał jest bardzo miły w dotyku, niestety szybko łapie kłaczki i paproszki z wykładziny. Lepiej więc nie rozkładać go za często lub mieć w pogotowiu rolkę do czyszczenia ubrań.
2) dla obrotnego maluszka
Gdy szkrab nieco podrośnie i zacznie obracać się na boki wystarczy rozłożyć matę i wtedy ukazuje się nam prawdziwe Królestwo zwierząt. Żywe kolory i sympatyczne zwierzaki zachęcają do eksploracji. Jest tu bowiem kwieciste lusterko, wibrujący listek, grzechotka do ciągnięcia, szeleszcząca buzia hipopotama i skrzydełko kaczuszki, dwie piszczałki. Zdecydowanie jest co odkrywać!

3) dla odkrywcy (w każdym wieku!)
Na koniec najfajniejsza opcja – matę można złożyć w mały tunelo-namiot! To sprawia, że mata jest atrakcyjna dla każdego malucha, który lubi się chować. A pokażcie mi takiego, który by tego nie lubił!

Ignaś miał matę Fisher Price „Rainforest” – pewnie większość z Was ją kojarzy. Powiem Wam, że ta z Canpol babies jest zdecydowanie lepsza. Owszem, nie ma grających i świecących elementów, ale sądzę, że są one całkowicie zbędne dla maluszka bawiącego się matą. Muzyka wciąż się zacinała, a Ignasia drażniły świecące lampki. Musiałam zawsze rozkładać ją na kocyku, bo jest bardzo cienka. Gdy tylko Ignaś nauczył się obracać na bok, to mata okazała się zdecydowanie za mała! Zresztą Igi nie był fanem leżenia na macie…
Podsumowanie
Wiem, że mata „Królestwo zwierząt” posłuży nam przez długi czas. Duży rozmiar sprawia, że nadaje się również dla maluszka, który już zaczyna raczkować, a opcja z namiotem jest kusząca nawet dla dwulatka… Można powiedzieć, że mata zdecydowanie rośnie razem z dzieckiem. Jak większość produktów Canpol babies, jest całkiem porządnie wykonana, nawet rozłożona jest na tyle gruba, że nie trzeba niczego pod nią podkładać, wydaje się być bezpieczna dla każdego maluszka. 
Liczę na to, że jak mały tester już się urodzi, to ochoczo będzie spędzał czas na kolorowej macie (w przeciwieństwie do swojego starszego brata). Jeśli Wy szukacie maty dla swoich szkrabów, to zdecydowanie polecam Wam wypróbować właśnie „Królestwo zwierząt” od Canpol babies.