Zabawki drewniane od Króla Zabawek!

Szukałam ostatnio ciekawych zabawek dla mojego małego urwisa.Gdy sama mu coś kupuję, zawsze staram się wybierać zabawki najlepszej jakości, najlepiej drewniane. Oczywiście posiadamy pełno plastikowych aut, traktorów i koparek i wiem, że Ignaś je uwielbia. Ale gdy sama podejmuję decyzję, wybieram mu drewnianą kolejkę, drewniane warzywa do krojenia, czy też drewniane klocki. I szczerze mówiąc to właśnie nimi najchętniej bawimy się całą rodziną, i to właśnie na nie zwracają uwagę nasi goście, nie tylko ci mali.
http://www.lisiamama.pl/2016/03/zabawki-drewniane-od-krola-zabawek.html

Kiedy otrzymałam wiadomość ze sklepu Król Zabawek o propozycji współpracy, ucieszyłam się ogromnie. Słyszałam, że Król Zabawek to sklep internetowy, który w swojej ofercie posiada  nie tylko zabawki drewniane, lecz również inne produkty dla dzieci, takie jak puzzle przestrzenne, klocki, czy gry. Każda z zabawek wyróżnia się podobno jakością i trwałością, a dodatkowo rozwija kreatywność i wyobraźnię maluchów. Miałam okazję przekonać się o tym na własnej skórze!
Przyznam, że ciężko było mi wybrać coś konkretnego dla Ignasia – najchętniej brałabym wszystko! Od razu powędrowałam do działu 'Zabawki drewniane', żeby ułatwić sobie wybór. Korciły mnie urocze kręgle w kształcie żabek, wpadł mi w oko oczywiście piękny spychacz i zastanawiałam się nad powiększeniem kolekcji warzyw do krojenia. Zabawek jest ogrom i wybór nie był łatwy, postawiłam jednak podjąć męską decyzję. Oto co przetestowaliśmy:

Drewniane puzzle z pinezkami

Gdy spojrzałam na tę układankę od razu pomyślałam 'Muszę ją mieć!'. Przede wszystkim zwróciłam uwagę na kolory – czerwony, niebieski, żółty i zielony pomogą nam ogarnąć naukę bazowych kolorów. Dodatkowo każdy z kształtów ma coraz to większą ilość elementów – zaczynając od słoneczka z 1 pinezką, kończąc na rybce z 4 pinezkami. Jest to więc zabawka już dla roczniaka, ale i dla dwulatka będzie wyzwaniem.
Ignaś od razu pokochał zieloną żabę i ku mojemu zaskoczeniu jako pierwszą ułożył ją po otwarciu puzzli. Zawsze uważałam, że nie należy do fana układanek, puzzle zawsze traktował po macoszemu. Ja, na przekór temu, wciąż zasypuję go nowymi układankami, żeby rozbudzić w nim miłość do gier. Na wszystko oczywiście przyjdzie czas i mam nadzieję, że za kilka lat zainteresuje go kolekcja gier, jaką rodzice zbierają od dłuższego czasu i będziemy mieć wreszcie trzeciego gracza w domu. 
Żaba jest tak sympatyczna, że aż chce się ją układać! Rybka jest nieco trudniejsza i Ignaś jeszcze sobie z nią nie radzi. Puzzle są bardzo przyjemne do układania, pinezki idealnie pasują do rączki maluszka.
Puzzle to zawsze trafiony prezent dla każdego dziecka. Ta układanka, nie dość, że pociąga kolorystycznie, to jeszcze jest całkiem porządnie wykonana. Jak każdy rodzic wie, układanie puzzli świetnie wypływa na rozwój maluchów, pobudza kreatywność, uczy koncentracji. Warto inwestować więc w tego typu układanki.
Puzzle do kupienia TUTAJ w cenie 29 zł.

W trakcie układania puzzli

Rybki do łowienia

Wiele słyszałam o tym, że dzieci uwielbiają łowić rybki. Na blogach innych mam czytałam recenzje różnego rodzaju rybek do łowienia, sama ze swojego dzieciństwa pamiętam podobną zabawkę z wędkami. U Króla Zabawek wypatrzyłam drewniane rybki w skrzynce i stwierdziłam, że czas najwyższy kupić Ignasiowi własny zestaw wędkarski.
W drewnianym pudełku jest 12 rybek, każda na pyszczku ma przyczepioną pinezkę. Rybka jest jednostronnie pomalowana, ale pinezka zagięta jest w bezpieczny sposób i nie ma możliwości skaleczenia się. Niestety w niektórych rybkach widać zgiętą końcówkę pinezki po drugiej stronie rybki. Do zestawu dołączone są dwie wędki z magnesami. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 24 miesiąca życia, ja jednak żałuję, że zdecydowaliśmy się na nią tak późno. Rybki to prawdziwy hit, Igi zachwyca się każdą złowioną zdobyczą. Najczęściej zaprasza do zabawy mnie lub tatę, wręcza nam jedną wędkę i pokazuje którą rybę mamy tym razem złowić. Gdy sam coś złapie na wędkę, to słyszę głośny krzyk: 'Mama patrz!', potem jest dziki taniec radości i polowanie na kolejną rybkę. Zabawa jest przednia!
Zabawka jest porządnie wykonana, chociaż szkoda, że rybki są jednostronne. Dodatkowo niektóre pinezki mają odpryśniętą farbę, co jednak nie przeszkadza w zabawie. Najbardziej podoba mi się fakt, że całość zapakowana jest w estetyczne pudełko, dzięki czemu łatwiej zachować nam porządek.Wydaje mi się, że każdy maluch powinien mieć u siebie w domu pudełko z rybkami do łowienia. Jest to świetna zabawka, którą przyjemnie jest dzielić się z przyjacielem.
Rybki do kupienia TUTAJ w cenie 36 zł.

Zamknięte pudełko
Pudełko z rybkami i dwie wędki
Rybka z jednej i drugiej strony ( widać końcówkę pinezki)
Łowienie wymaga skupienia
Radość ze złowionej ryby

Współpraca

Współpraca z Królem Zabawek była bardzo miłym doświadczeniem. Sklep ma bardzo duży asortyment, ale żeby ułatwić wybór kupującym podzielony jest na różne działy, np. zabawki drewniane, puzzle, zabawki dla chłopców lub dla dziewczynek. 
Zakupy w sklepie internetowym przebiegły bez żadnych problemów, a dobrze zapakowaną przesyłkę otrzymałam w ekspresowym tempie. Zabawki rzeczywiście są dobrej jakości, mogłam o tym przekonać się na własnej skórze. Już wiem, że jeśli będę szukać ciekawych prezentów dla maluchów, to na pewno wrócę do Króla Zabawek. I Wam polecam zapoznać się z jego ofertą!
Wpis powstał w ramach współpracy ze sklepem Król Zabawek.