Ekos – ekologiczny płyn do mycia naczyń z olejkiem pomarańczowym

Święta to czas, który zwykle spędzamy przy stole, produkując stosy brudnych naczyń. Warto zrobić sobie mały prezent przedświąteczny i zainwestować w dobry płyn do mycia naczyń. A przy okazji zadbać nie tylko o środowisko, ale i o własne zdrowie!

unsplash.com

Dzięki temu wpisowi dobrze wiecie, jak u nas wygląda sprzątanie. Mając malucha w domu staramy się używać jak najmniej chemii, wybierając świadomie produkty pośród dostępnych detergentów na rynku. Tym razem przyszła pora, by zdradzić Wam czym od kilku tygodni zmywamy naczynia:

Ekos – płyn do mycia naczyń z olejkiem pomarańczowym

 

Ekos to ekologiczny płyn do ręcznego mycia naczyń, stworzony przez włoską firmę Pierpaoli. Posiada certyfikat ICEA (Instytut Certyfikacji Etyczny i Środowiskowy), oznacza to, że produkt nie zawiera szkodliwych substancji, syntetycznych składników chemicznych, parabenów, czy pochodnych ropy naftowej. Dodatkowo Ekos jest produktem wegańskim i nie był testowany na zwierzętach. Całkiem sporo, jak na jeden płyn do mycia naczyń, prawda?

Nam płyn do mycia naczyń Ekos bardzo przypadł do gustu. Jest niesamowicie wydajny i cudownie się pieni. Bez większego szorowania domywam nim garnki, czy patelnie. A w dodatku cudownie pachnie pomarańczami! W składzie płynu nie ma żadnych syntetycznych perfum, jedynie olejek pomarańczowy, dzięki czemu zapach jest bardzo naturalny i delikatny.

Najważniejszy plus płynu Ekos to zdecydowanie fakt, że nie podrażnia dodatkowo moich atopowych dłoni! To naprawdę niezły wyczyn, ponieważ do tej pory zawsze, ale to dosłownie zawsze, musiałam zmywać w rękawiczkach.

Cena: 17,39zł za 750ml.
Płyn możecie kupić tutaj: klik.

Produkt otrzymałam w ramach współpracy z Drogerią Ekologiczną.