18: osiemnasty miesiąc z życia Ignasia

Przełomowe półtora roku, a tu cisza i post z prawie miesięcznym opóźnieniem. Wymówka dość marna – wakacje, ładna pogoda sprawiły, że większość dnia spędzaliśmy bawiąc się na zewnątrz. Ślizgawki, piaskownice, huśtawki, a nawet ścianki wspinaczkowe to nasza codzienność.

Kwintesencja mojego syna: kij w ręku, czapka na bakier i obdrapane kolana!


Nasz świat jest teraz pełen dźwięków. Tup tup, ciuf ciuf, hau hau, mniam mniam – Ignaś próbuje wyrażać siebie i swoje emocje jak tylko potrafi. Ulubione zwierzę to zdecydowanie lew 'Wrałłłł!!”, lubi też słonia 'Tru tuuu!' i fokę 'U u u!', bo tata dobrze umie ją naśladować i jest przy tym sporo zabawy!

Koszulka z lwem, łopata, rower i w drogę!

Ostatnio Igi nauczył się budować wieże z klocków, co uważam za olbrzymi sukces! Najlepiej wychodzą mu wieże z kubeczków Fisher Price. Sporo czasu spędza przy swoim stoliczku, lubi rysować kredkami i rozkręcać śrubki samolotu i rozkładać go na części. Coraz częściej potrafi sam skupić się dłużej na jednej czynności, chociaż zdecydowanie bardziej woli, gdy któreś z nas mu towarzyszy. Co tu zrobić, towarzyski chłopak!

Pisałam w pamiętniku z 17 miesiąca, że Ignaś nie może żyć bez łopaty i wiaderka. W tym momencie jego zainteresowania się zmieniły i miłością totalną pokochał pojazdy – spychacze, dźwigi, cysterny, betoniarki, tramwaje, traktory, samoloty, a najnajnajbardziej uwielbia KOPARKI! Nie wiem co takiego jest w tej koparce, że zafascynowała mojego syna i zawładnęła jego sercem.
Będąc mamą półtorarocznego chłopca zaczęłam zauważać jak wiele traktorów i koparek jeździ głównymi ulicami Gdańska. Każdą koparkę obserwujemy chwilę, aż zniknie za horyzontem wzroku. Dobrze też orientuję się, gdzie obecnie odbywają się remonty, czy budowle z udziałem koparek. Odwiedzamy te miejsca regularnie i panowie pracujący na budowie dobrze nas już znają. A Igi ma niezłą zabawę, gdy może dotknąć dużą maszynę. Na co dzień wystarcza mu jednak jego mała, żółta koparka. Jest z nami wszędzie i zawsze!

Koparka to bardzo poważna sprawa!

Na placu budowy

A już niedługo podsumowanie 19 miesiąca życia. Bądźcie z nami na bieżąco, bo będzie duży przełom i zdradzę Wam, jakiego nowego słowa nauczył się Igi, które z dumą wypowiada!