Biblioteczka: „W domu. Co robimy w domu? Ciekawostki w okienkach” wyd. Wilga

„W domu” niby nie wyróżnia się niczym, spośród innych książek dla dzieci. Gdy wpiszecie ten tytuł znajdzie się mnóstwo różnych pozycji, które pokazują pomieszczenia w domu: salon, kuchnię, łazienkę. Jednak nasze serca podbiła właśnie ta książka, a to dzięki okienkom, w których skrywają się różne informacje i ciekawostki. A my mamy w domu jednego małego ciekawskiego liska, który z chęcią zagląda w różne zakamarki, także to coś dokładnie dla niego!


„W domu” to książka wydawnictwa Wilga. Na 10 sztywnych stronach odkrywamy po kolei różne pomieszczenia w domu rodziny Wieczorków. Ale najciekawszą sprawą są okienka, dzięki którym możemy zajrzeć co mama piecze w piekarniku, kto siedzi w budzie, kto chowa się za kanapą w salonie, czy gdzie rodzice trzymają ciasteczka dla gości.

Książka skierowana jest do nieco starszych dzieci od Ignasia, jednak i rocznego malucha może wciągnąć świat ciekawostek w okienkach. W każdym pomieszczeniu mamy podpisane najważniejsze przedmioty, np. kanapę w salonie, czy wannę w łazience. Książka ma sztywne kartki, które bez problemu przekłada roczne dziecko.

Nam bardzo spodobała się książka „W domu”, przeglądamy ją wspólnie codziennie i przy okazji uczymy się nazw różnych przedmiotów. Również moja ciekawska natura dała się tu we znaki i też interesuje mnie co jest w gablocie, czy gdzie rodzina Wieczorków ma ukryty sejf! Przyjemność z oglądania jest więc obopólna.

Książkę można znaleźć w cenie od 12 do 30zł, my dostaliśmy ją w prezencie. Serdecznie pozdrawiamy ciocię Karolinę, prezent bardzo trafiony 🙂

Minus? Owszem, jest jeden, a raczej błąd, który znalazłam w opisie jednego z okienek. W pokoju Kuby i Julki, czyli najmłodszych mieszkańców domu, znajduje się szafa, w której znajdują się ubrania Julki oraz…. Tomka. O żadnym Tomku wcześniej nie było mowy, więc może to być jakiś tajemniczy gość w pokoju dziecięcym 😉