Prezenty na roczek – pomysły i inspiracje

Roczek – ach, jakże to ważne wydarzenie w życiu młodych rodziców! Pociecha kończy właśnie pierwszy rok życia, trzeba więc to należycie uczcić. Nie żałujemy czasu i pieniędzy, szukamy inspiracji w internecie i poruszamy szare komórki, żeby wymyślić coś oryginalnego.

Projekt: Wiewiórka i Spółka

Przygotowania do roczku Ignasia trwają pełną parą, coraz częściej jednak słyszę pytanie 'Co kupić maluchowi w prezencie? Z czego się ucieszy?'. Nie będę ukrywać, że Ignasiowi największą przyjemność sprawi rwanie kartonu i papieru od prezentów. Zawartość pewnie podziwiać będzie później. Ruszyłam jednak głową i razem z Ciocią Ulubioną stworzyłam listę wymarzonych prezentów na roczek.

Drewniane zabawki 

Fakt, zabawek maluchy mają mnóstwo, jednak ja postawiłabym na te drewniane, które są ślicznie wykonane i w dodatku nie tylko bawią, ale i uczą.

1. Klocki dotykowe – np. Hocki Klocki – memo dotykowe w woreczku, 160zł

źródło

2. Przebijanka – Ikea, 20zł

źródło

3. Pudło drewnianych klocków – co jakiś czas pojawiają się w sklepach typu Biedronka, czy Lidl, tu przedstawione są Hocki Klocki, 133zł

źródło

4. Puzzle magnetyczne – Djeco, 60zł

źródło

5. Zabawka do ciągnięcia – Wiewiórka Djeco, 65zł

źródło

Instrumenty muzyczne

U nas w domu jest już bębenek i marakasy, zwykłe oraz z dzwoneczkami. Przyjemnie jest usiąść wieczorem na dywanie i oddać się beztroskiemu wystukiwaniu rytmu: tam tarararam pam, tam tarara. Za chwilę dołącza do mnie ignasiowy Tata, a na koniec mały Ignaś. I tak siedzimy sobie i gramy. Przyjemnie.

1. Tamburyn – Djeco, 55zł

źródło

2. Bębenek – Fao

źródło

3. Cymbałki – Metalofon Misie, 69zł

źródło

4. Marakasy – ok.10zł

źródło

Książeczki

Coś co uwielbiam ja, Ignaś, ignasiowy Tata. Czasem gdy Igi idzie spać, to zmęczeni rodzice wyciągają książeczki i po cichu i z przejęciem przeglądają strona po stronie (np. Mamoko). Bo dziecięca literatura wcale nie musi być dla dzieci!

Polecam te z wydawnictw:

1. Tatarak (TU) – np. 'Bardzo głodna gąsienica', 'Moja pierwsza książka o liczbach'

2. Babaryba (TU) – np. 'THE GAME OF FINGER WORMS', 'KSIĄŻKA Z DZIURĄ'

3. Wydawnictwo Dwie Siostry (TU) – np. 'Zestaw: Misie', 'Mamoko', 'Księga dźwięków' (moja recenzja TUTAJ), 'Ulica Czereśniowa', oj, ciężko wybrać tylko kilka tytułów, bowiem jest w czym wybierać!

źródło

Gry

Gry to nasza kolejna miłość, zaraz po książkach i czekam z niecierpliwością, aż będę mogła zacząć zarażać nią synka.

1. Granna (TU) – np. 'Lotto Dom', 'Puzlino', 15-30zł

2. Angielski dla dzieci Karty obrazkowe (TU), 30zł

Ubranka

Tak, z ubrań się wyrasta i to w takim tempie, że trudno nadążyć. Znane sieciówki mają działy dziecięce z cudnymi ubrankami. Fakt, głównie dla dziewczynek, ale i dla chłopców da się coś znaleźć. Ale np. na platformie ShowRoom Kids (TU) można znaleźć oryginalne wzory, materiały i kroje, które od razu podbiją serce. Tylko czekam aż Ignaś dorośnie, żeby kupić mu cudną muszkę z ważką (TU). Piękna, prawda?

źródło

Ufff, sporo tego! Jest w czym wybierać, nie trzeba ograniczać się do plastikowych, grających zabawek, które po imprezie rodzice będą chcieli schować na dno szafy. Warto inwestować w dobrej jakości zabawki, które są drewniane, bezpieczne i cieszą oko.

Ja z wielką radością rozpoczynam polowanie na prezenty z okazji roczku koleżanek i kolegów Ignasia. Niech to trwa!