Pokój Matki z Dzieckiem: Gdańsk, Galeria Madison

Galeria Madison znajduje się w Gdańsku Głównym, tuż przy dworcu PKP i po drodze ze starówki. Wydawałoby się, że miejsce to jest często odwiedzane przez kupujących, jak i przez spacerujące mamy z maluchami.

http://www.madison.gda.pl/

Na stronie centrum Madison ciężko znaleźć informacje o pokoju dla rodziców z dziećmi. A taki pokój istnieje i ma się całkiem OK.

Pokój znajduje się przy toaletach… na pierwszym piętrze! Trzeba wjechać windą, nie ma opcji. Mi raz zdarzyło się, że chciałam skorzystać z pokoju, ale winda nie działała.. Może nie są to częste sytuacje, ale dla mamy z wózkiem to spore utrudnienie.

 

Drzwi jak zwykle są ciężkie i toporne, trzeba się namęczyć z wejściem. Pokój zamknięty na domofon, ale można od środka się zakluczyć. Jest też spory czerwony przycisk, domyślam się, że alarmowy (wolałam nie naciskać, choć ciekawość zżera ;).

Pokój ma przyjemne, niedrażniące światło i delikatną muzykę. Zdarzyło mi się również, że podczas jednych odwiedzin w pokoju była kompletna cisza, co też było bardzo przyjemne.

 Miejsca jest akurat dla jednej mamy. Wjeżdżasz wózkiem i już nic więcej się nie zmieści. Czysto, schludnie, duże lustro (to lubię!).

Przewijak jest zamykany, nie czuję się zbyt komfortowo używając zwisających przewijaków, ale tu raczej inny by się nie zmieścił. Zlew, dozownik na mydło, suszarka do rąk. Nie ma żadnych ręczników papierowych, a szkoda, bo czasem bardzo mogłyby się przydać.

Z drugiej strony malutka 'kanapa' (choć to słowo raczej na wyrost). Ot, miejsce żeby przycupnąć i nakarmić. Zdecydowanie mogłoby być coś wygodniejszego.

Podsumowując: pokój jest wersją minimalistyczną, zdecydowanie bardziej wolałabym, żeby zamiast zwisającego ze ściany przewijaka i 'podnóżka' do siedzenia, był porządny, stabilny przewijak i fotel. Ale plusy są takie, że jest tu miło, przytulnie i czysto! A to chyba najważniejsze 🙂