RECENZJA: Smoczek MAM Perfect 0-6

mambaby.pl

 W ramach współpracy z firmą MAM Baby otrzymaliśmy do przetestowania smoczek MAM Perfect 0-6. Chcecie wiedzieć, czy smakował Ignasiowi?

Ignasio z perfekcyjnym smoczkiem

Ignasio smoczki poznał w pierwszym tygodniu swojego życia. Gdy byliśmy dłużej w szpitalu (>>>KLIK<<<) położne poradziły nam użyć smoka do ukojenia maluszka. Sprawdziło się, od tej pory zawsze mam przy sobie jakiegoś uspokajacza gotowego do użycia.

Smoczków używamy gdy Ignasio zasypia lub gdy ma potrzebę ssania, która ostatnio zdarza się coraz częściej.  Ignasio lubi wkładać do buzi co popadnie, nawet całe swoje piąstki. Wydaje mi się, że bezpieczniej dla jego zgryzu będzie używać smoka. Wypróbowaliśmy kilka firm, każdy smoczek miał inny kształt i wielkość, wszystkie jednak były dopasowane do wieku mojego synka.

Oryginalne opakowanie smoczka MAM Perfect

Smoczek MAM Perfect wg opisu producenta:

Najcieńszy (2.78mm) smoczek na świecie!
Cena: 27,51zł (niespodzianka cenowa na dole strony 🙂

  • Dento-Flex® – 60% cieńsza i cztery razy bardziej miękka szyjka smoczka
  • wyjątkowo delikatny dla skóry dziecka
  • ortodontyczny kształt smoczka
  • w zestawie pudełko na smoczek
  • zatwierdzony przez ICMRS (stowarzyszenie zajmujące się rozwojem i badaniami nad sprzętem medycznym przeznaczonym dla dzieci)
  • NOWOŚĆ! Funkcja samosterylizacji w mikrofalówce


Lisia Mama lubi:

– wygląd!
    Smoczek bez dwóch zdań jest śliczny. Nie ma charakterystycznej zawieszki smoczkowej, ale to tylko dodaje uroku. Nam trafił się kolor zielony z konikiem morskim, sama też bym wybrała właśnie ten wzór. Przyznam szczerze, że i na ulicy, i na spotkaniu Mama nigdy nie jest sama, zaczepiały mnie inne mamy i pytały się gdzie kupiłam taki śliczny smoczek.

– delikatny dla skóry wokół ust
   Jako jedyny nie odciska się na buzi mojego synka. Mam wrażenie, że pod innymi smoczkami skóra wokół ust nie oddycha. W tym przypadku smoczek wykonany jest z niewielkiej ilości plastiku, co wpływa korzystnie na buzię maleństwa.

– wolny od Bisfenolu A
   Istnieją przypuszczenia, że BPA może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie. Ja wolę nie ryzykować i zawsze sprawdzam, czy produkty są wolne od BPA. MAM spełnia te wymagania.

– cienka szyjka Dento-Flex®

mambaby.pl

   Rzeczywiście, w porównaniu do innych smoczków, ten ma wyjątkowo cienką szyjkę. Wg opisu na opakowaniu producenta: 'Eksperci stomatologiczni są zgodni: im cieńsza i bardziej miękka jest szyjka smoczka, tym mniejszy nacisk wywiera on na szczękę i uzębienie niemowlęcia, co zmniejsza ryzyko powstawania wad zgryzu'.
   Dodatkowo producent podkreśla miękkość szyjki, którą uzyskał dzięki zastosowaniu jedwabistego silikonu. Podobno budowa smoczka zapobiega przesuwaniu się, jednak nie zauważyłam tu różnicy w porównaniu do smoczków innych firm.
   Na pewno jednak mój synek na początku ssie smoka zupełnie inaczej niż pozostałe smoki, jakby z większym zaangażowaniem. Zapewne wynika to z innej budowy szyjki smoczka. A może po prostu bardzo mu odpowiada ten smok 🙂


Wady:
    Znalazłam jedną wadę: brak małego zamknięcia do smoczka. Fakt, smoczek otrzymujemy w specjalnym pudełeczku, który używamy do sterylizacji. Ja jednak codziennie zbieram smoczki z całego mieszkania, wrzucam je do miseczki i zalewam wszystkie razem wrzątkiem. Nie wyparzam każdego osobno, żebym potrzebowała osobne pojemniczki.
Opakowanie jest na tyle duże, że ciężko wrzucić je do torebki. A jeśli chodzi o wyparzanie w podróży to raczej wszędzie gdzie jest dostęp do mikrofali, to jest i do wrzątku 🙂

Podsumowując:
 Smoczek podbił serce moje, jak i Ignasia. Polecamy każdemu ssącemu maluszkowi 🙂

Nawet perfekcyjne smoczki czasem trzeba wypluć 🙂

Na koniec mała słodkość:
Dla każdego fana marki MAM Baby specjalny rabat 20% na zakupy! Czyli oryginalna cena 27,51zł wędruje w dół i smoczek kosztuje 22zł.

https://www.facebook.com/MAMPoland/app_153284594738391

A dla mam dziewczynek jeszcze większa gratka, w wyprzedaży (uszkodzone opakowania) można znaleźć różowy smoczek za niecałe 20zł: >>>KLIK<<< i >>>KLIK<<<.