11 TŻ: mama!! :)

Ignaś grucha coraz więcej. Rośnie nam mała gaduła 🙂
W tym tygodniu słyszeliśmy nowe dźwięki: 'ba', 'ma' i 'ej'. Jednak to co usłyszałam pierwszego maja zwaliło mnie z nóg! Dobrze, że miałam świadka 🙂

Igusio 11 tygodni.

Iguś zaczął marudzić, że jest głodny. Ja przygotowywałam się do karmienia i już miałam po niego sięgać, gdy nagle zamarłam w połowie ruchu. 'Słyszałaś TO?' spytał się mój mąż stojący w drzwiach sypialni. Tak, nasz synek po raz pierwszy powiedział 'ma-ma'! Dobrze, że nie byłam sama, bo pewnie nikt by mi nie uwierzył 🙂
To było totalnie nieświadome 'ma-ma', ale rozczuliło mnie do granic możliwości 🙂 Teraz, gdy Ignaś jest głodny płacze i wydaje z siebie dźwięki 'maa'. Czasem jeszcze zdarza mu się skleić dwie głoski a ja jestem niezwykle dumna z mojego małego Okruszka.

Ignaś z mamusią

Majówkę spędziliśmy po domowemu, w rodzinnym gronie. Przyjechała do nas babcia w odwiedziny i dumnie spacerowała z wózeczkiem.

Spacer z babcią

Dodatkowo Ignaś zauważył, że istnieją grzechotki! Zrobiłam więc wielkie czyszczenie zabawek, które dostaliśmy od znajomych. Ma kilka swoich ulubionych, i to wcale nie najpiękniejszych, zabawek. Co raz dłużej też leży zainteresowany na macie edukacyjnej.

Ignaś poznaje grzechotki

Niestety, nie jest tak całkowicie różowo. Ignasio bardzo, ale to bardzo, nie lubi leżeć na brzuszku. Kombinuję na wszelkie sposoby, robię samolociki, układam maluszka u siebie na brzuchu. To jeszcze w miarę akceptuje i mu się podoba, jednak gdy odkładam go na ziemię (podobno musi leżeć na twardym), to tak się stresuje, że aż zaczyna ulewać.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na to, jak nauczyć niemowlaka leżenia na brzuszku?