WARSZTATY – Mama nigdy nie jest sama

Mama nigdy nie jest sama to cykl spotkań dla kobiet w ciąży i rodziców maluchów. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci do pierwszego roku życia. Jak się udało i czy warto było się na nie wybrać?

https://www.facebook.com/MamaNigdyNieJestSama

Przyznaję szczerze, że Mama nigdy nie jest sama to mój ulubiony cykl spotkań dla rodziców. Poruszane tematy są bardzo rzetelnie przedstawione a od organizatorek bije niezwykłe ciepło. Podczas spotkania panuje rodzinna atmosfera i widać, że dzieciom też się podoba!

Tym razem nie było inaczej. Organizacja była na wysokim poziomie a poruszane tematy były bardzo ciekawe. Przewidziano miejsce na wózki, kącik do zabawy dla maluchów oraz spokojny pokój, gdzie można było przewinąć, bądź nakarmić szkraba.

Każda z uczestniczek otrzymała pakiet powitalny, który był bardzo bogaty (choć moja koleżanka miała więcej rzeczy niż ja). M. in. znajdowały się pełnowymiarowe produkty: płyn do higieny intymnej i chusteczki AA, witamina C w kropelkach i probiotyki dla maluchów. Oprócz tego ochrona przeciwsłoneczna na szybę w aucie, śliniak, pluszowe serduszko z La Millou i standardowo próbki oraz ulotki i kupony zniżkowe.

Darmoszki ze spotkania Mama nigdy nie jest sama

 Wykłady prezentowane podczas spotkania dotyczyły alergii i rozszerzania diety u maluchów, wpływu słodu jęczmiennego na laktację, książkach dla dzieci oraz probiotyków. Oprócz tego były dwa panele dyskusyjne na których można było zadawać pytania specjalistom: powrót mamy do pracy oraz rozszerzania diety u dzieci. Na samym końcu były różne warsztaty, ja wybrałam temat 'Rozwój jak z nut, Mali Melomani'. Oprócz teorii wystąpiła flecistka, która oczarowała wszystkie niemowlaki. Nagle na sali zrobiła się kompletna cisza i wszystkie głowy skierowane były w kierunku sceny lub głośników!

Ignaś w pierwszym rzędzie podczas spotkania Mama nigdy nie jest sama

Na spotkaniu oprócz wiedzy, możemy zdobyć również nowe przyjaźnie i wymienić się z innymi mamami swoimi problemami lub przemyśleniami. Mi i mojemu synkowi bardzo podobało się na spotkaniu Mama nigdy nie jest sama i nie możemy doczekać się kolejnych edycji 🙂