RECENZJA: 'Poradnik dla zielonych rodziców' Reni Jusis i Magda Targosz

Książka ’Poradnik dla zielonych rodziców' autorstwa Reni Jusis i Magdy Targosz to prawdziwa kopalnia wiedzy. Zebrane w jednym miejscu pomysły na to, jak w zgodzie z naturą być blisko własnego dziecka.

Polecam książkę dla par spodziewających się dziecka, jak i rodziców, niekoniecznie zielonych 🙂

Wydawnictwo: mamania
Cena: 38,90zł

Na samym początku urzekła mnie okładka. Miła kreska, więcej ilustracji znajdziemy w środku, zastępują bowiem zdjęcia rozmówców. Książka porusza wiele tematów, a na każdy z nich wypowiada się ekspert w danej dziedzinie.

Na początku każdego rozdziału są wywiady ze specjalistami, przeprowadzone przez autorki książki, dwie eko mamy. Następnie wszystkie informacje są rzetelnie zebrane w całość i bardzo czytelnie przedstawione. Autorki nie narzucają swojego punktu widzenia, zachęcają czytelnika do podejmowania świadomych decyzji i ufania własnej intuicji.

W książce znalazłam wiele interesujących mnie tematów, takich jak poród naturalny, karmienie piersią, rodzicielstwo bliskości, chustonoszenie czy zdrowe odżywianie. Ponad to zetknęłam się z czymś nowym dla mnie, tzw. bobomigi. Tak naprawdę to nic więcej jak wsłuchanie się we własne dziecko i nawiązanie z nim kontaktu zanim zacznie mówić. Chyba każdy rodzic o tym marzy 🙂

Książka napisana jest bardzo przyjaznym językiem, zawiera mnóstwo historii zaczerpniętych z życia i setki pomysłów na to, jak być bardziej eko. Co się za tym kryje? Np. odżywianie w zgodzie z naturą, używanie naturalnych kosmetyków i pieluszek wielorazowych, zabawa w robienie zabawek itp. I co ciekawe, autorki uświadamiają nam, że nie musimy na bycie eko wydawać fortuny. Możemy same uszyć pieluchy czy chusty do noszenia dzieci (w książce są wykroje do wycięcia) a chemię w domu zastąpić sodą oczyszczoną.

Wreszcie trafiłam na książkę, która opisuje interesujące mnie tematy w bardzo przystępny sposób. Osadzona jest głęboko w polskich realiach, czego brakuje mi w zagranicznych pozycjach. Cieszę się, że szerzy istotne dla rodzicielstwa tematy i podkreśla, że zielone rodzicielstwo polega na bliskości z własnym dzieckiem, wspieraniu go i wychowywaniu na dobrego człowieka.

Kupiłam ją tylko dlatego, że była w bardzo dużej promocji, ale z chęcią zapłaciłabym pełną kwotę. Polecam wszystkim rodzicom, nie tylko zielonym 😉

http://www.mamania.pl/

P.S. Książkę nabyłam z outletu wydawnictwa mamania. Zapłaciłam za nią jedynie 19zł a mankament, który udało mi się znaleźć to lekko zagnieciona pierwsza strona.
Polecam Wam rozejrzeć się po stronie wydawnictwa, mają dużo ciekawych pozycji.