RECENZJA: Yankee Candle

Na święta postanowiłam zrobić sobie małą przyjemność i w sklepie goodies.pl zakupiłam 3 woski i 2 samplery świeczek Yankee Candle. Słyszałam o nich wiele dobrego, jednak jeszcze nigdy nie miałam okazji wypróbować ich „na własnej skórze”.

źródło

Na pierwszy ogień poszedł sampler Black Cherry. Sampler to mała świeczka, którą należy włożyć do świecznika, nie ma własnego słoiczka. Byłam tak zaaferowana, że nie zrobiłam żadnego zdjęcia palącej się świeczki 🙂 Według producenta samplery palą się ok. 15h i pachną równie intensywnie co świece w słoikach.

Dla mnie zapach czereśniowy był bardzo delikatny, mam wrażenie, że dużo słabszy niż wosków YC. Ale dla mnie to plus, bo zapach w mieszkaniu był bardzo subtelny, a nie drażniący. Świeczka towarzyszyła nam od popołudnia przez cały wieczór, kiedy to mieliśmy zaproszonych gości na kolację. Świeczka spaliła się niemal całkowicie, aż szkoda, że starczyła na tak krótko!

Czeka mnie jednak kolejny sampler: Red Velvet i 3 woski: Christmas Cookies, Christmas Eve i Garden Sweet Pea.

 Woski, wg opisu producenta, są nasączane olejkami, tak by aromat był mocniejszy. Do ich palenia używa się specjalnych kominków. Wydajność wosku to ok. 8h.

 Nie spodziewałam się, że  woski mają AŻ TAK BARDZO intensywny zapach! Mi osobiście wystarczyło, że otworzyłam wosk z folii i położyłam na szafce 🙂 Nie ma jednak tak łatwo, spodziewałam się gości i chciałam, żeby w powietrzu unosił się tak ładny zapach jak ostatnio. Mam duży salon, otwarty na korytarz i kuchnię, a jednak palący się przez ok. 1h wosk zdominował zapach całego mieszkania. Potem musiałam zgasić świeczkę, bo zapach był zdecydowanie zbyt drażniący.

 W tym wypadku wosk jest bardziej wydajny od samplerów. Użyłam tylko kawałka, który nie miał szans spalić się do końca. Taki jeden wosk starczy mi na wiele pachnących wieczorów 🙂

Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z dokonanych zakupów. Cena wosku to 6zł, samplera 9zł. Dodatkowo na stronie sklepu co miesiąc wybierane są zapachy w promocyjnych cenach. Razem z zakupionymi świeczkami przywędrował do mnie kupon rabatowy, także na pewno skuszę się na kolejne zakupy – tym razem zdecyduję się na świece w słoikach. Wybór zapachów jest ogromny, wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂