WARSZTATY – Akademia MamaPyta.pl

http://mamapyta.pl/warsztaty-i-konferencje/akademia-mamapyta-pl-w-gdansku-2

Pod koniec października, w centrum handlowym Manhattan – Gdańsk Wrzeszcz, odbyły się warsztaty dla przyszłych i młodych mam, organizowane przez Akademię MamaPyta.pl. KLIK

W ramach Akademii organizowane są bezpłatne cykliczne konferencje w różnych miastach Polski. Podczas spotkań poruszane są przeróżne zagadnienia (program wklejony pod koniec posta).

Warsztaty były bardzo dobrze przygotowane, wykłady nie miały żadnych opóźnień, dla każdej przyszłej mamy przygotowana była woda do picia oraz możliwa degustacja chrupek kukurydzianych bądź owoców suszonych.


Osobiście uważam, iż najciekawszym punktem w programie był wykład fizjoterapeuty, Pawła Zawitkowskiego. Rewelacyjnie potrafił złapać kontakt z uczestniczkami pokazów, przedstawił nam kawał porządnej wiedzy okraszony ciekawymi historiami związanymi z jego pracą.

Zainspirowana podejściem Pawła Zawitkowskiego do rozwoju maluchów, postanowiłam zakupić jego książkę „Mamo, tato, co Ty na to?” (z dużym rabatem!:).

Każda z uczestniczek dostała torbę z upominkami, w której znaleźć można było: wodę, opakowanie kaszy jaglanej, śliniaczki, gazety i kupony rabatowe.
Pod koniec warsztatów, spośród obecnych uczestniczek, wylosowano kilka nagród sponsorowanych przez partnerów Akademii MamaPyta.pl.

Jestem bardzo zadowolona z udziału w warsztatach – szczególnie chwalę program, który był dobrze przygotowany, godziny warsztatów (najczęściej są w późnych godzinach wieczornych) oraz zaproszonego gościa. Z chęcią wezmę udział w kolejnym cyklu warsztatów.

PROGRAM:
12.05 – 12.20 Poród rodzinny, rodzić z doulą? – Anna Hildebrandt – Pomajda, psycholog, doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce
12.25 – 12.55 Krew pępowinowa – cenne źródło komórek macierzystych – Jakub Kotecki, koordynator ds. medycznych Bank Komórek Macierzystych NOVUM
13.00 – 13.15 Bra- fitting, czyli idealne dopasowanie biustonosza – Izabela Wett, Lingeria
13.15 – 14.00 Mamo, tato, co Ty na to? O opiece, pielęgnacji i rozwoju małego dziecka – Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta NDT-Bobath
14.00 – 14.20 przerwa

  • pokaz wiązania chust
  • pokaz niemedycznych metod ułatwiających poród
  • bra-fitting – warsztat dopasowywania staników

14.20 – 15.00 Mleko mamy to więcej niż pokarm – dr n biol. Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego
15.05 – 15.15 Jak wspomagać zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka –  Sequoia
15.20 – 16.00 Odżywianie przyszłej i karmiącej mamy – dr inż. Katarzyna Okręglicka, Warszawski Uniwersytet Medyczny